Odstartovaly padelové treninky juniorů

Padel Klatovy organizuje jako první klub v České republice tréninky juniorů ve hře padel. Celkem 4 děti ve věku 7-9 let se od února pravidelně jednou týdně seznamují s padelem na kurtu v klatovském Podhůrčí. Tréninky vede zakladatel klatovského padelového klubu Karel Luňáček.

„Mám tu čest pracovat s nejmladšími padelovými hráči v České republice! Je radost poyorovat, jak se s každým tréninkem kluci zlepšují.“ uvádí Luňáček.

Na začátku tréninků jsme se zaměřili na základní cvičení pro zlepšení koordinace a rychlosti nohou, a také jsme si vysvětlili základní pravidla padelu. Potom jsme se postupně přesunuli k trénování forehandu, backhandu a postupně přijde na řadu třeba i volej. Je skvělé sledovat, jak se kluci rychle učí a rozvíjejí své dovednosti.

Ale padel není jen o dovednostech na hřišti. Také jsme se zaměřili na to, jak důležité je týmové spolupráce a sportovní chování. Snažili jsme se klukům vysvětlit, jak důležité je povzbuzovat se navzájem a respektovat pravidla hry.

„Každý trénink je super a jsem hrdý na to, jak dobře se kluci učí a jak se snaží. Doufám, že si budou nadále užívat padel a že je uvidíme růst.“ uzavírá trenér.

Máte-li zájem přihlásit i své dítě na tréninky padelu, neváhejte nás kontaktovat na tel 602 431 363. Přijímáme kluky i holky ve věku od 7 let. Vybabení ke hře máme zajištěno.

Share
NAHORU