3 důvody, proč by hráči tenisu měli vyzkoušet hru padel

Padel je oproti tenisu relativně nový a rychle rostoucí sport, který se stal velmi populární v posledních letech. Svou popularitu nabývá jak mezi hráči raketových sportů, tak i mezi širokou veřejností. Přesto na něj někteří tenisti koukají tak trochu “skrze prsty”. Je to ale škoda, protože kdyby jej vyzkoušeli, dost možná by zcela změnili svůj názor.  V tomto článku se podíváme na tři důvody, proč by hráči tenisu měli vyzkoušet hru padel.

Podobnost s tenisem

Jednou z největších výhod hry padel pro hráče tenisu je, že oba sporty mají mnoho podobných prvků. Padel se hraje s míčem a raketou, stejně jako tenis, a oba sporty mají podobné způsoby hry. To znamená, že hráči tenisu mohou snadno přejít k hře padel a rychle si osvojit základní principy a pravidla.

Zlepšení týmové spolupráce

Zatímco tenis člověk často hraje jen jako single (1-na-1), padel se téměř vždy hraje v páru. Hřiště na single hru padelu jsou menší a  u nás zatím ani neexistují. I oproti tenisovému doublu se v padelu musí mnohem více spolupracovat. Důležité je jejich vzájemné rozestavění i pohyb po kurtu, který se musí naučit dobře koordinovat. To může být pro hráče tenisu nové a mohou si tak vylepšit své schopnosti v týmové spolupráci.

Větší důraz na rychlost a obratnost

Hra padel je také známá pro svou rychlost a techničnost. Hráči musí být velmi pohotoví a obratní, aby mohli rychle reagovat na pohyb míče a úspěšně jej odehrát. To může být pro hráče tenisu dobrý trénink, jak vylepšit tyto své důležité schopnosti.

Věříme, že i díky těmto třem důvodům by hráči tenisu měli vyzkoušet hru padel. Vyzkouší tak něco nového a současně třeba i vylepší své dovesnosti, které zužitkují v budoucnu jak při padelu tak tenisu.

Share
NAHORU