Vítejte ve světě padelu

Co je to padel a proč si ho zahrát?

Padel je nový sport 21. století příbuzný squashi a tenisu, který si našel miliony příznivců po celém světě. Hraje se jak venku, tak v hale, na speciálním padelovém kurtu, který je o třetinu menší, než tenisový. Co je na kurtu na první pohled jiné jsou skleněné stěny kolem hřiště, známé například ze squashe. Stěny jsou součástí hry a míč se od nich může za určitých podmínek odrazit, což je jedna z věcí, která padel odlišuje od tenisu. Hra je ve formě čtyřhry a hraje se padelovými raketami, které nemají výplet a jsou menší, než tenisové.

Proč je padel vhodný právě pro vás?

Padel spojuje to nejlepší z několika sportů a je vhodný pro všechny generace. Tady je pár důvodů, proč si ho jít minimálně vyzkoušet:

  • Je jednoduchý

Padel je velmi jednoduchý. I úplným začátečníkům bude stačit jen pár úderů, aby si padel osvojili a dosáhli hry s nábojem a dynamikou od prvních momentů.

  • Má srozumitelná pravidla

Zdá se vám tenis moc složitý? Padel sice vychází z tenisu, ale pravidla hry nejsou zdaleka tak složitá a rychle je pochopí dospělí i děti.

  • Není fyzicky náročný

Padel se hraje na menším kurtu než tenis a ve srovnání se squashem není tak rychlý. Je sice příbuzný těmto dvěma sportům, ale není tak náročný a je proto vhodný pro všechny generace.

  • Je levný

Na padel je potřeba pouze padelová raketa, padelové míče a sportovní oblečení. Na jednom kurtu hrají vždy 4 hráči, proto si cenu pronájmu mezi sebe rozdělí.

  • Je společenský

Padel si můžete zahrát s kamarády, kolegy i dětmi. Není náročný a zvládne ho každý, stačí dobrá nálada a sportovní nadšení.

  • Je zábavný

Jelikož je padelový kurt ohraničen z 360° stěnami, které jsou součástí hry, tak při hře vznikají velmi zábavné herní situace.

  • Je v Klatovech!

Padel si můžete zahrát jen na šesti místech v České republice. Jsme rádi, že jedním z nich jsou právě Klatovy!

Zpět

Hřiště:

Domažlická 612
339 01 - Klatovy

Telefon:

+420 602 431 363

Mail:

info@padelklatovy.cz